Ludzie z pasją…są ciekawi

W środę 6 kwietnia uczniowie klas ósmych naszej szkoły mieli okazję spotkać się
z panem Leszkiem Kryszczukiem – kierownikiem administracyjnym placówki,
a jednocześnie pasjonatem modelarstwa. Zajęcia odbywały się w ramach cyklu lekcji wychowawczych związanych z doradztwem zawodowym. Pan Leszek opowiadał ciekawie o swoim hobby, sukcesach jakie osiągnął wraz ze swoimi podopiecznymi w Polsce i na świecie, zachęcał do odkrywania pasji i zainteresowań. Mówił również o tym, że czasami hobby może stać się wymarzoną pracą – wtedy robimy to, co lubimy, sprawia nam to przyjemność, a dodatkowo otrzymujemy za to wynagrodzenie pieniężne.

Młodzież kończąca szkołę podstawową stoi przed wyborem dalszej drogi edukacji,
a w przyszłości także zawodu, jaki będzie wykonywać. Nie jest to łatwe zadanie, dlatego pan kierownik podkreślał, jak ważne w tym momencie jest wsparcie i pomoc rodziców, nauczycieli, instruktorów zajęć dodatkowych. Młodzi ludzie powinni znać swoje możliwości i ograniczenia, mocne strony, specjalne predyspozycje, talenty, bo wówczas łatwiej pokierować swoim życiem i wybrać właściwą szkołę średnią, a później pracę.

Aneta Rycerz