NASZA SZKOŁA LAUREATEM KONKURSU „RAZEM CHRONIMY ŚRODOWISKO!”

Nasza szkoła wzięła udział w konkursie ekologicznym dla szkół podstawowych „Razem chronimy środowisko!”, organizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie i Kuratorium Oświaty w Lublinie. Jego głównym celem była edukacja i podnoszenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży, zarówno poprzez promowanie pozytywnych postaw i zachowań w obszarze ochrony środowiska i przyrody, jak i uświadomienie zagrożeń płynących z nieodpowiedzialnego gospodarowania zasobami środowiska naturalnego.

Uczniowie klasy 3b – Amelia Pasieka i Mikołaj Karpiuk wraz z opiekunem – panią Pauliną Seweryn przygotowali film dokumentalny, ukazujący w sposób kreatywny wszelkie działania związane z realizacją celów szczegółowych konkursu, podejmowanych w szkole na rzecz ochrony środowiska.

W dniu 24 listopada 2020 r. w Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbyło się ogłoszenie wyników konkursu, transmitowanych w formule on-line na profilu WFOŚiGW na Facebooku. Wśród 25 laureatów szkół podstawowych z województwa lubelskiego znalazła się Szkoła Podstawowa im. Bolesława Prusa w Hrubieszowie. Nagrodę główną w wysokości 14 tysięcy złotych, którą otrzymamy, stanowi dotacja z WFOŚiGW w Lublinie na wyposażenie pracowni biologicznej.

W ogłoszeniu wyników uczestniczyli Prezes Zarządu WFOŚiGW w Lublinie pan Grzegorz Grzywaczewski oraz pani Barbara Krawczyk z Kuratorium Oświaty w Lublinie, zaś gratulacje dla laureatów przekazali pan Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki oraz pan Tomasz Zieliński, poseł na Sejm RP, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji, Edukacji, Nauki i Młodzieży.