Wycieczka klas VI do Lublina
22 czerwca uczniowie klas VI wybrali się na pełną atrakcji wycieczkę do Lublina. Dzień rozpoczęliśmy od wizyty w Parku Trampolin „Mania Skakania”, gdzie przez dwie godziny mogliśmy aktywnie spędzać czas, korzystając z licznych trampolin oraz automatów
do gier. Była to doskonała okazja do świetnej zabawy i spożytkowania ogromnych pokładów energii.
Po intensywnym wysiłku fizycznym przyszedł czas na trening umysłu. Kolejnym punktem programu była wizyta w Escape roomie „Let Me Out”, gdzie uczniowie musieli zmierzyć się z szeregiem zagadek i łamigłówek. Próby wydostania się z pokoi wymagały współpracy, spostrzegawczości i logicznego myślenia, a rozwiązanie niektórych zadań okazało się prawdziwym wyzwaniem. więcej…
Zakończenie roku
Wycieczka do Wojsławic
Kolejny sukces naszych uczennic!!!
10 czerwca w Hrubieszowskim Domu Kultury odbył się konkurs recytatorski „Moja Mała Ojczyzna – Słowem Opisana”, zorganizowany w ramach obchodów Roku Staszicowskiego.
Wśród laureatów konkursu znalazły się nasze uczennice:
Kategoria klas I–III
I miejsce – Tamara Karpiuk, kl. 1a
II miejsce – Hanna Teterycz, kl. 2a
Wyróżnienie
- Blanka Nowak, kl. 2a
Gratulujemy!!! więcej
Grecja zdobyta! Niezapomniana szkolna przygoda
„Pozytywna Akcja z Żyrafką-przyjaźń”
W dniu 03.06.2026r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Bolesława Prusa w Hrubieszowie odbyły się obchody „Dnia szkoły bez przemocy”. Z tej okazji uczniowie ze Szkolnego Klubu Mediatora i Klubu Liderów Myślenia Pozytywnego zorganizowali „Pozytywną Akcję z Żyrafką”, która poświęcona była promowaniu przyjaźni oraz życzliwych
i przyjacielskich postaw na co dzień. Przygotowano stoisko liderów młodzieżowych,
przy którym uczniowie mogli porozmawiać ze swoimi starszymi koleżankami i kolegami, wspólnie pokolorować wakacyjne kolorowanki antystresowe oraz mogli wziąć udział
w mini-konkursie z nagrodami, polegającym na dokończeniu zdania o przyjaźni.
Do zwycięzców powędrowały breloczki-żyrafki. Odbył się konkurs na rysunek klasowy „Przepis na przyjaźń”, w którym nagrodzono najbardziej zaangażowane klasy: 1a, 1b, 2b, 2c, 3a, 4b, 6a, 7b i 8b. Mediatorzy rówieśniczy odwiedzili klasy 4-6; rozmawiali
o skutecznym, pozbawionym przemocy sposobie rozwiązywaniu konfliktów oraz przeprowadzili ankietę, dotyczącą przyjaźni. więcej…
Wycieczka klasy 5c
Szkolny konkurs profilaktyczny „Nie pal przy mnie, proszę…”
W dniu 29.05.2026r. odbyło się podsumowanie konkursu pt. „Nie pal przy mnie, proszę…”, skierowanego do trzecioklasistów, będących uczestnikami programu profilaktycznego „Nie pal przy mnie, proszę…” realizowanego pod patronatem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Hrubieszowie.
Konkurs miał na celu utrwalanie postaw prozdrowotnych i prospołecznych oraz zapobieganie sięganiu po wyroby tytoniowe i zapobieganie uzależnieniom od tytoniu. Uczniowie, poprzez swoją twórczości plastyczną zaprezentowali właściwe sposoby dbania o zdrowie oraz wyrazili protest przeciwko czynnemu i biernemu paleniu papierosów. więcej…
Wycieczka do Wojsławic
Za nami pełna wrażeń wycieczka do Wojsławic!
27 maja 2026 r. uczniowie z klas 2b i 3a mieli okazję poznać najciekawsze miejsca
i zabytki gminy Wojsławice. Zwiedziliśmy rynek z ratuszem, kościół rzymskokatolicki, cerkiew oraz dawną synagogę. Odwiedziliśmy również Izbę Tradycji Ziemi Wojsławickiej, gdzie dzieci mogły bliżej poznać historię i kulturę regionu. Nie zabrakło także aktywności na świeżym powietrzu. Uczniowie uczestniczyli w ścieżce turystycznej malowniczym wąwozem lessowym. Wiele radości sprawiły dzieciom warsztaty kulinarne, podczas których samodzielnie przygotowywały tradycyjne cebularze. Podczas zajęć plastycznych ozdabiały naturalnymi produktami pamiątki z drewna, wykazując się ogromną kreatywnością. Na zakończenie wszyscy miło spędzili czas bawiąc się przy ognisku
i piekąc kiełbaski. więcej
