Dzieci ratują Gwiazdkę

Zadanie certyfikacyjne na miesiąc grudzień 2023-Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0

U schyłku roku podsumowujemy realizację zadania grudniowego, w jakie zaangażowała się społeczność Szkoły Podstawowej Nr 1 w Hrubieszowie, we współpracy z Instytut Edukacji Pozytywnej. W tym miesiącu nasze myśli i działania krążyły wokół pięknej, świątecznej atmosfery, a ciepło naszych serc ogrzało także osoby potrzebujące dobrego słowa i gestu w tym właśnie świątecznym okresie. Uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami, opiekunami, rodzicami wspólnie świętowali klasowe Mikołajki i Wigilijne spotkania opłatkowe. Poszczególne klasy uczestniczyły w warsztatach bożonarodzeniowych, warsztatach integracyjnych w PZPSW w Hrubieszowie, warsztatach zdobienia pierniczków i wykonywania ozdób świątecznych. Odbyły się wycieczki i wyjścia do kina oraz Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego.
Zorganizowano konkurs na najładniejszy stroik świąteczny a klasopracownie i korytarze szkolne rozbłysły światełkami i zachwyciły ozdobami. Pięknym prezentem klasy 7c była akcja czytelnicza, jaką z serca przygotowali dla pierwszaków z naszej szkoły. Dzieci i młodzież wraz z wychowawcami wykorzystywali scenariusz pt. „Dzieci ratują Gwiazdkę” jako inspirację do integracyjnych zabaw i zadań w klasach np. wykonywali świąteczny papier. Dzieląc się dobrem z innymi osobami, uczniowie zaangażowali się w akcje charytatywne takie jak: zbiórka zabawek na organizowaną przez MOPS w Hrubieszowie akcję „Dzieciaki Słodziaki kochają pluszaki” oraz w akcję „Kartka świąteczna dla więźnia”, organizowaną przez Caritas.
Wszystkie te działania sprawiły, że wzmocniliśmy swoje szkolne relacje i otworzyliśmy serca na potrzeby innych osób, a więc z całą pewnością nasze dzieciaki i młodzież „uratowały Gwiazdkę”⭐️🌟💫✨
Wszystkim Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom oraz Pracownikom szkoły życzymy Pozytywnego Roku 2024r!🌟