Awantura na śmietniku

26 lutego w klasie 1b przeprowadzone zostały kolejne zajęcia w ramach ogólnopolskiego programu „Czytam sobie. Pierwsza klasa” pt. „Jak zapobiec awanturze w śmietniku?”.

Zajęcia rozpoczęło przypomnienie znanych już dzieciom książek z serii „Czytam sobie” oraz prezentacja pozycji „Awantura na śmietniku”. Okazało się, że jeszcze jej nie znają. Po zapoznaniu się z treścią lektury uczniowie wypowiadali się na temat: „Dlaczego doszło do awantury?” i doszli do wniosku, że powodem był brak segregacji odpadów. Zauważyły, że taki stan rzeczy uniemożliwiał recykling śmieci. Uczniowie wykorzystali wcześniej zdobyte wiadomości do prawidłowego wykonania zadań związanych z ochroną przyrody przez segregowanie śmieci. W dalszej części zajęć mieli również możliwość wzbogacić swoje słownictwo o synonimy słowa awantura. Poznali znaczenie pojęć: zwada, spory, zatarg. Wskazywali ciekawe recepty na zapobieganie kłótniom między rówieśnikami. Dobrze bawili się podczas zabawy ruchowej.