Szkoła pamięta

W tym roku nasza szkoła również włączyła się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy było zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia historyczne. W związku z tym akcję rozpoczęliśmy od wykonania przepięknych wiązanek dla tych, którzy ponieśli najwyższą ofiarę w służbie Ojczyzny. Następnie przedstawiciele Małego Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami wspominali przy tablicy pamiątkowej w szkole, poległych żołnierzy 4 Pułku Piechoty Legionów, którzy walczyli między innymi na Lubelszczyźnie i Wołyniu. 29 października uczniowie wraz z nauczycielką udali się na miejscowy cmentarz wojenny. Tam złożono wiązanki, uporządkowano pomniki oraz przy wspólnej modlitwie zapalono znicze, by choć na chwilę oddać hołd bohaterom naszej społeczności.