Mistrzostwa Polski Modeli Szybowców Halowych  klasy F1N

Sekcja modelarstwa lotniczego UKS „Jedynka” w Hrubieszowie potwierdziła formę zdobywając 2 medale na Mistrzostwach Polski Modeli Szybowców Halowych  klasy F1N, rozgrywanych w dniu 4 grudnia w Jedliczu k/Krosna.

Ponad sześćdziesięciu modelarzy z czołowych klubów z całego kraju, rywalizowało w sali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jedliczu koło Krosna, w czterech kategoriach wiekowych (młodzicy, juniorzy młodsi, juniorzy i seniorzy) o Mistrzostwo Polski Modeli Szybowców Halowych klasy F1N.

Suma lotów najlepszych trzech zawodników drużyny pozwoliła na zdobycie przez  modelarzy UKS „Jedynka”  dwóch medali w kategorii wiekowej junior młodszy medal srebrny oraz brązowy w kategorii wiekowej junior.

Medaliści drużynowo:

Juniorzy młodsi:

1. Gliwickie Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych
  2. UKS Jedynka Hrubieszów (Kacper Hołuj, Karol Kowalski, Kacper Maciejczyk)
  3. OSiR Suwałki

Juniorzy:

1. OSiR Suwałki
  2. Aeroklub Warszawski
  3. 3. UKS Jedynka Hrubieszów (Mateusz Mięczak, Karol Szumiata)

Odniesiony w Mistrzostwach Polski sukces  był niebywały i nieoczekiwany, ale nasz start w Krośnie poprzedzony był solidnym przygotowaniem. Przed wyjazdem  przeprowadziliśmy  treningi w zawsze gościnnej hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Hrubieszowie.

Poziom zawodów był bardzo wysoki, gdzie zawodnik z Gliwic ustanowił nieoficjalny rekord Świata.

Dziękujemy Pani Marcie Majewskiej, Burmistrzowi Miasta Hrubieszowa za pomoc w organizacji wyjazdu młodych modelarzy na Mistrzostwa Polski oraz wszystkim rodzicom i osobom, które przyczyniły się do osiągniętego sukcesu przez uczniów naszej szkoły.