Dzień Otwarty

21 marca, wraz z Pierwszym Dniem Wiosny, nasza szkoła zaprosiła w swoje progi dzieci z rocznika 2016 na Dzień Otwarty. Z tej okazji przygotowaliśmy różnego rodzaju aktywności.

W sali informatycznej dzieci zostały wprowadzone do świata programowania i zaprogramowały roboty  Photon, który jest wyposażony w nowoczesną technologię i potrafi reagować na wiele bodźców zewnętrznych, a dzięki dedykowanej aplikacji, pomaga dzieciom rozwinąć wyobraźnię, umiejętności logicznego i analitycznego myślenia.

Następnym elementem był kontakt z rozszerzoną rzeczywistością, która umożliwia zanurzyć się w zupełnie nowy świat, który wydaję się tak realny, że natychmiast zapominamy, gdzie właściwie się znajdujemy.

Ciężko było oderwać dzieciaki od zabawy, ale czekały na nie jeszcze inne atrakcje…mamy nadzieję, że się spotkamy we wrześniu😉

W sali numer 18 przyszli pierwszoklasiści mieli okazję rozwiązywać zadania przy tablicy interaktywnej.  Ćwiczenia miały różny stopień trudności  – dzieci rozpoznawały kształty, kolory, uzupełniały brakujące puzzle lub odgadywały na jaką literę zaczyna się dany wyraz. Paniom  opiekującym się tą salą – Anecie Rycerz i Justynie Przybik pomagali uczniowie klasy 4c  – Lena Niznikowska, Gabriela Skowron-Dzieniak, Angelika Przybysz, Maria Stepaniuk, Mikołaj Zając.

Na górnym korytarzu przy pokoju nauczycielskim zorganizowano wystawę prac uczniów. Można było podziwiać lapbooki z „Quo vadis”, mapy z podróży Hobbita, jego siedzibę oraz torby płócienne z cytatami z „Małego Księcia”.

W bibliotece szkolnej dzieci oglądały książki, układały puzzle z bajkowymi bohaterami oraz rzucały do celu, który znajdował się w książce z dziurą.

Przedstawiciele Małego Samorządu Uczniowskiego pod kierunkiem pań Katarzyny Sztuk i Moniki Korneluk przygotowali „Bajkę z morałem” na podstawie baśni Ch. Perraulta  „Wróżki”. Dekoracje wykonały panie Ewa Sidorczuk i Arleta Kowalska.

Poza tym uczniowie uczestniczyli w warsztatach chemiczno – fizycznych, brali udział w zabawach ruchowych prowadzonych w języku angielskim, mogli spróbować swoich sił i umiejętności podczas gry w tenisa stołowego, świetnie bawili się przy pracach plastycznych – także z wykorzystaniem długopisu 3D.

Podczas spaceru po szkole dzieciom towarzyszyli bohaterowie dzieł Bolesława Prusa. Poza tym kandydaci na uczniów JEDYNKI mogli obejrzeć zdjęcia z uroczystości zwianych z naszym patronem i poprzez to poczuć wspaniałą atmosferę naszej szkoły.

Mamy nadzieję, że  nasza szkoła zaprezentowała się z jak najlepszej strony i że spotkamy się już we wrześniu.