Czytamy z sercem

Dnia 29 września 2021 r. w Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania i Światowy Dzień Serca Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu Filia w Hrubieszowie wraz z naszą szkołą włączyła się do Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Czytamy z sercem”.
Główny cel akcji to rozwijanie i promowanie czytelnictwa i literatury wśród uczniów, a także poszerzanie wiedzy na temat budowy, funkcjonowania, chorób i symboliki serca oraz propagowanie zdrowego stylu życia. Podczas spotkania uczniowie i nauczyciele czytali teksty literackie oraz popularnonaukowe prosto z serca.
W spotkaniu uczestniczyli: Martyna Balcer klasa 4b, Małgorzata Korneluk klasa 5a, Wiktoria Dynkiewicz i Agata Szymańska klasa 5b, Lidia Grab klasa 5c, Dawid Pempko i Stefania Suchecka klasa 7c, Gabriela Frąc i Oliwia Mączka klasa 7d, Konrad Leśko klasa 8b, Paweł Gumieniak, Wiktoria Najfeld i Aleksandra raczyńska klasa 8d oraz pani Sylwia Wojak. Uczniów przygotowały panie: Aneta Rycerz i Marta Lackowska.