Bułgaria, Złote Piaski

Bułgaria, Złote Piaski to był cel naszej szkolnej wycieczki. Plaża, morze i słońce było dla nas wyczekiwanym czasem.
29 maja rozpoczęliśmy naszą podróż w kierunku Rumunii, gdzie mieliśmy pierwszy nocleg. Podróż była długa, ale warto był czekać. Drogę umilały nam piękne widoki i wspólne przebywanie ze sobą.
Zielona Szkoła to przede wszystkim możliwość przeniesienia szkoły z czterech ścian w morską scenografię i przeprowadzenia ciekawych lekcji, które na długo pozostaną w naszej pamięci. Wspólna podróż, poznawanie nowych miejsc oraz praktyczne zajęcia to też fajny sposób, żeby nauka stała się pasją.
Pobyt nad Morzem Czarnym pozwolił połączyć zwiedzanie, wypoczynek i naukę w wakacyjnej scenerii.
Pierwszy dzień rozpoczęliśmy od zasłużonego odpoczynku nad morzem – leniuchowaniu nie było końca😇.
Kolejne dni spędziliśmy na zwiedzaniu: Warny, przylądka Kaliakra, ogrodów botanicznych, klasztoru skalnego Aładża, ruin starożytnych łaźni rzymskich.
Wieczory spędzaliśmy na spacerach plażą, kosztowaniem kuchni bułgarskiej oraz lodów – były pyszne🤤.
Niestety przyszedł czas na powrót do domu🥺 i tak wyruszyliśmy do Rumuni, gdzie nasi chłopcy rozegrali mecz w piłkę nożną z młodzieżą rumuńską – wynik zakończył się remisem🙃.
4 czerwca przekroczyliśmy granicę słowacko-polską – wszędzie dobrze ale w domu najlepiej.
Wspólne podróżowanie zacieśniło nasze więzi, nauczyło współpracy i pozostawiło wspomnienia. Takie momenty oderwania się od życia szkolnego są bardzo ważne dla nas. Bułgaria była doskonałym miejscem, by nie tylko się zrelaksować, ale także w pięknych okolicznościach przyrody pogłębiać relacje.