Nowe książki w szkolnej bibliotece

Nasza Szkoła wzbogaciła się o nowe pozycje książkowe, które przekazane zostały przez funkcjonariuszy Straży Granicznej w obecności pani Burmistrz Miasta Hrubieszów.

Książki, które dostaliśmy to m.in.: „Przygody misia Wojtka, dzielnego żołnierza” autorstwa Anny Niedziela-Strobel z pięknymi rysunkami Krzysztofa Kokoryn i „O Ince, która zachowała się jak trzeba” tej samej autorki.

Biblioteka szkolna serdecznie zachęca do lektury tych ciekawych książek.

Przygody misia Wojtka zainteresują nie tylko najmłodszych czytelników, ale także starsi uczniowie znajdą w tej książce coś interesującego dla siebie. Autorka w bardzo przystępny sposób przybliża nam historię małego niedźwiadka pochodzącego z Iranu, który został żołnierzem 22. Kompanii Zaopatrywania Artylerii w 2. Korpusie Polskim i wraz z polskimi żołnierzami przemierzył wiele krajów. Miś Wojtek okazał się nie tylko maskotką żołnierzy z Armii Andersa, ale był bardzo pomocny w czasie działań bojowych gdyż nosił m.in. ciężkie skrzynie z amunicją. Warto poznać przygody misia, o którym powstały filmy, książki i komiksy i któremu postawiono pomniki w kilku państwach świata. Atutem książki jest też to, że została ona napisana wierszem i jest w niej bardzo dużo ciekawych ilustracji.

Następną pozycją, po którą warto sięgnąć jest książka o młodej dziewczynie, która w trudnym czasie wojny oraz okupacji niemieckiej i sowieckiej musiała dokonać wyboru: albo zachować życie, albo być wierną prawdzie i miłości do ojczyzny. Danusia (o pseudonimie INKA) wybiera drugą opcję, co jednak wiąże się z utratą życia. Swoim życiem i dokonywanymi wyborami Inka uczy nas uniwersalnych wartości, jakimi są prawda, patriotyzm i niesienie pomocy innym.

Zachęcamy do lektury.