Światowy Dzień bez Papierosa

W dniu 31 maja 2023r., w Szkole Podstawowej Nr 1 w Hrubieszowie odbyły się obchody „Światowego Dnia bez Papierosa”. Z tej okazji zorganizowano apele oraz wręczono nagrody laureatom konkursów o tematyce antynikotynowej. W apelu wzięła udział pani Joanna Szymańska, przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Hrubieszowie. Uczniowie klas trzecich, czwartych i szóstych, którzy w II półroczu roku szkolnego 2022/2023 byli uczestnikami programów profilaktycznych ” Nie pal przy mnie proszę…”, „Bieg po zdrowie” oraz „Znajdź właściwe rozwiązanie”, podsumowali zdobyte wiadomości na temat szkodliwości palenia papierosów i e-papierosów a także uświadomili sobie jak ważne jest dbanie o zdrowy styl życia. Uczniowie klasy 3a, podczas apelu w dniu 30 maja, wykonywali wspólnie piosenkę profilaktyczną „Hymn zdrowych dzieciaków” oraz zatańczyli w jej rytm wraz z nauczycielami.
Nagrody w konkursach profilaktycznych otrzymali następujący uczniowie:
LAUREACI KONKURSU „NIE PAL PRZY MNIE, PROSZĘ…”
I MIEJSCE: MAJA TYSOWECKA, KL. 3A
II MIEJSCE: JAGODA SZCZEPANIK, KL. 3A
III MIEJSCE: HANNA GRABOŚ, KL. 3B
WYRÓŻNIENIA:
1. IGA RUTKOWSKA, KL. 3A
2.ALICJA RUDEK, KL. 3B
3.URSZULA NOWAK,KL. 3B
4.FILIP KANIIOSZ, KL. 3A
5. OLIWIA MAKUCH, KL. 3A
LAUREACI KONKURSU „BIEG PO ZDROWIE”
I MIEJSCE: : LENA PILIPCZUK, KL. 4B
II MIEJSCE: ZUZANNA KUDELSKA, KL. 4A
III MIEJSCE: ANGELIKA PRZYBYSZ, KL. 4C
WYRÓZNIENIA:
1.AMELIA KIEŁBASA, KL. 4C
2.HANNA SIDURCZUK, KL. 4A
3.WIKTORIA HAŁASA, KL. 4A
4. JOANNA KAŃSKA, KL. 4B
LAUREAT KONKURSU „ZNAJDŹ WŁAŚCIWE ROZWIĄZANIE”
I MIEJSCE: WIKTORIA DYNKIEWICZ, KL. 6B

Prace konkursowe można podziwiać na korytarzu dolnym, przy wejściu do szkoły. Nagrody konkursowe zostały ufundowane przez Gminę Miejską Hrubieszów.
Dziękujemy uczniom klas: 3a,3b, 4a, 4b, 4c, 6a, 6b i 6c oraz ich wychowawcom za aktywny udział w zajęciach i konkursach profilaktycznych.

Koordynatorzy działań profilaktycznych, pedagodzy szkolni: Marta Kuczyńska i Anna Karkuszewska