15 lecie sekcji modelarstwa lotniczego!!!

W dniu 18.12.2021r. w Hrubieszowskim Domu Kultury odbyły się uroczystości związane z obchodami 15-lecia sekcji modelarstwa lotniczego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Jedynka” w Hrubieszowie. Sekcja została założona w roku 2006 w Szkole Podstawowej Nr 1, przez instruktora Leszka Kryszczuka. W latach funkcjonowania modelarni wyszkoliło się ponad 200 zawodników, którzy startowali w zawodach i konkursach na różnych szczeblach.
Wyróżniający się zawodnicy są członkami Kadry Narodowej Aeroklubu Polskiego i reprezentują Polskę na Mistrzostwach Świata i Europy. Do największych sukcesów zalicza się zdobycie medali drużynowo na Mistrzostwach Świata i Europy z udziałem hrubieszowskich modelarzy.
Zawodnicy naszej sekcji należą do ścisłej czołówki w kraju, zarówno w klasyfikacji drużynowej jak i indywidualnej. Pozostali modelarze, którzy corocznie odbywają szkolenie, uczestniczą w zawodach o zasięgu ogólnopolskim, osiągając znaczące sukcesy w kategorii modeli swobodnie latających.
Dorobek medalowy Klubu Jedynka, począwszy od roku 2015 przedstawia się następująco: złote medale 167, srebrne medale 162, brązowe medale 152.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim tym osobom, które przyczyniły się do zorganizowania Jubileuszu 15-lecia działalności naszego klubu modelarskiego, na czele z Panią Burmistrz Martą Majewską.
Podziękowania kierujemy także w stronę rodziców modelarzy oraz samych modelarzy, bez udziału których obchody jubileuszowe nie miałyby miejsca. Gratulujemy Wam wieloletnich sukcesów.