Gala Wolontariatu

Dnia 20.03.2024 członkowie SKW wraz z opiekunami mieli zaszczyt uczestniczyć w Hrubieszowskiej Gali Wolontariatu organizowanej przez Panią Burmistrz Martę Majewską.
Obecność na Gali stała się dla nas wielką przyjemnością, gdyż jest to moment podsumowania całorocznej pracy hrubieszowskich Wolontariuszy. Spotkania takie są niezwykle pouczające; dają okazję do pochwalenia się własnymi działaniami i osiągnięciami oraz pozwalają na wymianę doświadczeń pomiędzy Wolontariuszami, których spectrum działania jest niezwykle szerokie.
Gala pokazuje, że Wolontariusze realizują się na różnych polach wspomagania i pomagania; od wspierania ludzi potrzebujących do opieki nad bezdomnymi zwierzętami.
Nam było szczególnie miło, gdyż w tym roku jako Szkolne Koło Wolontariatu zostaliśmy uhonorowani piękną statuetką potwierdzającą uznanie dla naszej organizacji.
Mieliśmy zatem okazję pochwalić się również tytułem Laureata w Ogólnopolskim Konkursie ZTU, w którym doceniono nasze konkursowe zdjęcie pod hasłem „W zdrowym ciele, zdrowy duch”.
Szczególnym dla nas momentem było uczestniczenie w Gali ponieważ staliśmy się świadkami wręczania nagrody specjalnej Pani Tamarze Marchlewskiej, która od lat zajmuję się w Hrubieszowie Kocimi Adopcjami. Jest to jednocześnie osoba, której oddanie cenimy szczególnie, a od tego roku współpracujemy, co daje nam wielką satysfakcję.
Dumni jesteśmy, że Jako SKW możemy reprezentować naszą szkołę JEDYNKĘ i promować jej działania na terenie miasta.