O lekturze inaczej…

Koniec szkoły podstawowej to czas przygotowania do egzaminu, ale również omawiania lektur. Klasa 8c pod opieką Anety Rycerz miała okazję uczestniczyć w zajęciach  zorganizowanych przez p. Olę w Hrubieszowskim Centrum Dziedzictwa Kulturowego. Lekcja dotyczyła książki pt. „Mały Książę’, a jej tematem była przyjaźń („Przyjaźń jest najważniejsza”). Uczniowie korzystali z aplikacji „Maleńki Książę” i specjalnego wydania przypowieści „Rozszerzona Rzeczywistość Mały Książę”, Snotes, tablicy multimedialnej – wykonywali różne ciekawe zadania. Swoją wiedzę sprawdzili rozwiązując test w aplikacji Kahoot. Mieliśmy również czas na zwiedzanie pięknego budynku biblioteki, sprawdzić jak można ciekawie spędzić wolny czas w centrum.

Kolejnym interesującym pomysłem na lekturę inaczej było wyszukanie najciekawszej sentencji z lektury i zapisanie jej na torbie płóciennej lub koszulce specjalnymi pisakami do tkanin (dziękuję Pani Marcie za podpowiedź i wypożyczenie pisaków). Pomysł bardzo się podobał, i mam nadzieje, że taki sposób omawiania wpłynie na  lepsze zapamiętanie treści lektury.