RAZEM NA ŚWIĘTA

Szkolne Koło Wolontariatu włączyło się w akcję propagowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pod nazwą ,,Razem na Święta”. Celem inicjatywy jest zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych. Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii tegoroczna edycja akcji miała nieco odmienny charakter.

Wolontariusze wspólnie z opiekunem od 08 grudnia br. przygotowywali dekoracje oraz stroiki świąteczne, łącząc się przez aplikację Teams. Wykonane ozdoby świąteczne zostały przekazane przez wolontariuszy osobom starszym, samotnym z rodziny, najbliższej okolicy, przyjaciołom.

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas – wzajemnej życzliwości i radości, dlatego nie pozwólmy, by ktokolwiek czuł się samotny w te święta. Jesteśmy przekonani, że szczególnie w tym okresie wiele osób czeka na nasze wsparcie i zwykłe gesty życzliwości.

Dziękuję wolontariuszom za zaangażowanie, jest to niezmiernie ważne, abyśmy pamiętali
o osobach starszych, samotnych, przyjaciołach w tym szczególnym okresie świątecznym.

Opiekun SKW – Anna Karkuszewska