„CZYTANIE JEST PRZYGODĄ”

Michał Grzeszczuk, uczeń klasy 4a został laureatem VI Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego o Twórczości Kornela Makuszyńskiego „CZYTANIE JEST PRZYGODĄ” Konkurs został zorganizowany przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. KEN w Lublinie we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 34 im. K. Makuszyńskiego w Lublinie. Patronat nad konkursem objęli: Rzecznik Praw Dziecka, Lubelski Kurator Oświaty, Prezydent Miasta Lublin oraz Dyrektor Centrum Bajki im Koziołka Matołka w Pacanowie i Dyrektor Muzeum im. K. Makuszyńskiego W Zakopanem.

Na konkurs wpłynęły 344 prace z 15 województw. Michał zajął I miejsce wśród uczniów klas młodszych. Napisał pracę, w której zachęcał Koziołka Matołka do odwiedzenia naszego regionu. Gratulujemy!