Przerwa na czytanie

Nasza szkoła kolejny raz wzięła udział w biciu rekordu w czytaniu podczas przerw. Akcja odbyła się 26 października w ramach IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie ,,Przerwa na czytanie”.
Wydarzenie odbyło się także w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej ,,Cała Polska czyta dzieciom”.
Celem akcji była promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, propagowanie ulubionej literatury, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe, jak również zachęcenie do sięgania po książkę w różnych sytuacjach.
Niektórzy czytelnicy przynieśli ulubione książki z domu, inni wypożyczali je korzystając z księgozbioru biblioteki.
Dziękujemy wszystkim czytelnikom za udział w akcji!