Wycieczka do Sandomierza i Nowej Dęby

W dniu 6 grudnia uczniowie klasy II b i III c wraz z opiekunami panią Renatą Paczałą i panią Joanną Sawicką uczestniczyli w wycieczce do Sandomierza i Nowej Dęby. W Sandomierzu, jednym z najstarszych miast Polski, dzieci zwiedzały m.in. Kościół Św. Pawła, Wąwóz Królowej Jadwigi, Ucho Igielne, Bramę Opatowską oraz Rynek z Ratuszem. Wiele radości uczestnikom wycieczki dostarczyła wizyta w Zbrojowni Rycerskiej i spotkanie ze średniowiecznym rycerzem, który w humorystyczny sposób przybliżył dzieciom wydarzenia związane z historią miasta. Dzieci miały możliwość przymierzyć strój szlachcianki, rycerza, włożyć zbroję lub wziąć do ręki szablę czy miecz i w ten sposób odbyć podróż w przeszłość. Następnym punktem programu było zwiedzanie Fabryki i Muzeum Bombek Choinkowych w Nowej Dębie. Jest to niepowtarzalne miejsce na świecie, gdzie można poczuć świąteczną atmosferę. Podziwialiśmy tysiące wyjątkowych eksponatów jakimi są ozdoby choinkowe oraz poznawaliśmy od podstaw proces ich powstawania. W muzeum przywitał nas Mikołaj, który częstował słodyczami. Po obejrzeniu eksponatów wzięliśmy udział w warsztatach ozdabiania bombki. Na pamiątkę wizyty w fabryce wszyscy uczestnicy otrzymali upominek w postaci bombki z własnym imieniem i dokonali zakupów ozdób choinkowych dla najbliższych.