Lekcje z zakresu wykorzystania różnych źródeł energii

W dniu 07.11.2023 r. lekcje z zakresu wykorzystania różnych źródeł energii dla klas 7 i 8 prowadziła Pani dr Barbara Wiaderek (absolwentka naszej szkoły). Zajęcia były częścią realizowanego projektu: „Zorganizowanie i przeprowadzenie lekcji o energetyce i energii jądrowej w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych” przez Fundację Instytut Zrównoważonej Energetyki dla Ministerstwa Klimatu i Środowiska edycja 2023. Nasi uczniowie mieli okazje wysłuchać wykładu na temat źródeł energii, jak również zaznajomić się z działaniem elektrowni jądrowej. Bardzo interesującą częścią prowadzonych zajęć była część praktyczna, w której uczniowie mogli zobaczyć licznik Geigera – Müllera, zapoznać się z jego zasadą działania i wykonać pomiaru naturalnych źródeł promieniowania jonizującego. Na lekcji uczniowie zapoznali się również ze sztucznymi i naturalnymi źródłami promieniowania. Poznali dziedziny gospodarki, w których wykorzystuje się promieniowanie jonizujące.