29 Akcja „Sprzątania Świata” 2022

Akcja ,,Sprzątanie świata” została zapoczątkowana w 1989 w Australii. Aktualnie sprzątanie naszej planety odbywa się w 130 krajach świata – ma na celu zwrócenie uwagi na środowisko naturalne.

W piątek 16 września około godziny 12.30 uczniowie klas 8b i 8d pod opieką pani Jolanty Korkosz i pani Ewy Filipowicz-Sidorczuk również dołączyły do tej wspaniałej akcji. Zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawiczki po raz kolejny uczestniczyli w Akcji Ekologicznej. Uczniowie wyruszyli na plac szkoły i na teren otaczający budynek, by wyzbierać śmieci. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła szybko i sprawnie, a efekty pracy uczniów były widoczne gołym okiem. Wypełnione  worki pozostawiono w miejscu do tego wyznaczonym.

Czynny udział w tym przedsięwzięciu uświadomił uczniom jak wiele pracy trzeba włożyć, aby posprzątać swoje otoczenie. Piątkowe przedsięwzięcie powinno stanowić naukę w jaki sposób należy dbać o zachowanie czystości środowiska.