Dzień Dyni

W piątek 30 października od rana w oddziale przedszkolnym królował kolor pomarańczowy.
Wszystko za sprawą gwiazdy tego dnia – DYNI.
Każdy przedszkolak miał na sobie pomarańczowy element ubrania, a niektórzy zaprezentowali dyniowe stroje – był to przyjemny początek tego wesołego dnia. Zajęcia rozpoczęły się od wprowadzenia dzieci do tematu poprzez dyniowe powitanie:

„Jak przyjemnie i wesoło,

kiedy dynia krąży w koło –

dynia tu, dynia tam,

dynia krąży tu i tam”

Następnie rozpoczęła się główna część zajęć, podczas których dzieci: poznawały różnorodność dyń, opisywały dynie, segregowały dynie pod względem wielkości, koloru, kształtu. Dzieci wzięły także udział w dyniowych zabawach ruchowych: dyniowe kręgle, slalom dyniowy, podawanie dyni w rzędzie rożnymi sposobami – nad głową, między nogami, czy z boku. Dzieci poznawały dynie z zewnątrz i od środka oraz degustowały dyniowe pestki. Ne zabrakło też zabaw tanecznych z dyniami wykonanymi z balonów. To był dla wszystkich bardzo atrakcyjny dzień nie tylko ze względu na różnorodne zabawy ale także pod kątem edukacyjnym. Przedszkolaki utrwaliły wiadomości na temat roli warzyw w codziennej diecie, dowiedziały się w jaki sposób można je przetwarzać i co można z nich zrobić.