Tydzień Misyjny

W dniach 26-29 października 2021r., w naszej szkole odbył się Tydzień Misyjny, podczas którego uczniowie z Koła Misyjnego  przez radiowęzeł prowadzili krótkie audycje  o kontynentach, którym niosą pomoc. Zachęcali całą społeczność szkolną,  by  w symboliczny sposób przez kolor ubrania  zaakcentowali ten czas.

W poniedziałek ubrani byliśmy w kolorze żółtym, w tym dniu solidaryzowaliśmy się z ludami zamieszkującymi  kontynent Azji, na którym leży kraj najliczniejszy na świecie. We wtorek w kolorze niebieskim symbolizującym wody  Oceanu Spokojnego, na którym rozsiane są liczne wyspy tego kontynentu . W środę dominował kolor zielony nawiązywał do zieleni tropikalnych lasów Afryki i nadziei, jaką jego mieszkańcy pokładają w Kościele. W czwartek  w kolorze czerwonym, który podkreślał kolor skóry rdzennych mieszkańców obu części tego kontynentu i nawiązywał do krwi męczenników za wiarę. W ostatnim dniu w piątek ubrani byliśmy w kolorze białym przywołującym kolor szaty Ojca świętego, który mieszka w Europie.  O godz. 11.15 na górnym korytarzu codzienne zapraszaliśmy nauczycieli i  uczniów do wspólnego zdjęcia.

We wtorek odbyło się bardzo ciekawe spotkanie uczniów kl. IVa, b, c, Va, b, c, VIIb  i  VIIId, b  z Franciszkankami Misjonarkami  Maryi s. Adrianną, s. Agnieszką i s. Emilią. S. Emilia była na misjach w Peru opowiadała jak wygląda życie ludzi, dzieci  oraz z jakimi problemami  borykają się w tym kraju. Poprzez prezentację i filmy poznawaliśmy ich kulturę, zwyczaje oraz ile musi włożyć pracy misjonarz w pomoc materialną i duchową. Siostry misjonarki przypomniały wszystkim  uczniom, że są odpowiedzialni za dzieło misyjne. Na koniec spotkania wspólnie modliliśmy się za misje i misjonarzy.

Dziękujemy wszystkim – Dyrekcji, Wychowawcom i Nauczycielom za udział i zaangażowanie uczniów w Tygodniu Misyjnym .

Opiekun Koła Misyjnego

Agnieszka Hałasa