TARGI EDUKACJI I PRACY

W dniu 22 marca 2019 r. przedstawiciele klas siódmych, ósmych i gimnazjum uczestniczyli w Targach Edukacji i Pracy, które odbyły się w Starostwie Powiatowym w Hrubieszowie. Organizatorem przedsięwzięcia było Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Hrubieszowie, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Zamościu oraz Powiatowy Urząd Pracy w Hrubieszowie.

Celem targów było propagowanie podejmowania świadomych wyborów edukacyjno – zawodowych. W szczególności skierowane było do młodzieży stojącej przed wyborem dalszej drogi zawodowej i edukacyjnej. Uczestnictwo w przedsięwzięciu umożliwiło uczniom na bezpośredni kontakt z przedstawicielami przybyłych instytucji, poznania realiów panujących na współczesnym rynku pracy, skorzystania z porad licencjonowanych doradców zawodowych oraz pośredników pracy.

Podczas targów swoją ofertę zaprezentowali pracodawcy, przedstawiciele uczelni wyższych, przedstawiciele szkół ponadgimnazjalnych z Hrubieszowa, szkoły i jednostki mundurowe, szkoła policealna z Hrubieszowa, instytucje szkoleniowe z Hrubieszowa oraz Zamościa, Powiatowy Urząd Pracy w Hrubieszowie, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Zamościu, Młodzieżowe Centrum Kariery w Hrubieszowie oraz Hufiec Pracy w Chełmie z oddziałem w Hrubieszowie.

Przedsięwzięcie uświetniły prezentacje wyrobów wykonanych przez uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Hrubieszowie, Środowiskowego Domu Samopomocy w Modryniu oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz czesania fryzur, który zaprezentowały uczennice Technikum Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Hrubieszowie.

Targi Edukacji i Pracy cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów gimnazjum jak i klas ósmych. Zachęcamy młodzież do zapoznania się z informacjami, które znajdują się w zakładce ,,Doradztwo zawodowe”.