Konkursy biblioteczne

Biblioteka szkolna na przełomie października i listopada 2019 roku zorganizowała dla uczniów kilka konkursów.

Dla uczniów klas 1 – 4 Szkoły Podstawowej zorganizowano konkurs kaligraficzny „Piszemy słowo BIBLIOTEKA pięknymi literami”.

Konkurs polegał na odręcznym napisaniu pismem kaligraficznym lub ozdobnym wyrazu BIBLIOTEKA i miał na celu: kształtowanie umiejętności pięknego pisania, zainteresowanie uczniów sztuką kaligrafii i ozdobnego pisma, rozwijanie wyobraźni twórczej u uczniów. Do biblioteki wpłynęło 40 prac.

Komisja konkursowa w składzie: p. Ewa Tymecka, p. Monika Anigacz i p. Sylwia Wojak wyłoniła następujących zwycięzców:

I miejsce ex aequo:

• Aleksandra Paczos kl. 1a

• Hanna Sidorczuk kl. 1a

• Sebastian Wojda kl. 1a

II miejsce ex aequo:

• Hubert Wawryk kl.2a

• Zuzanna Kudelska kl.1a

• Lena Pilipczuk kl. 1b

III miejsce ex aequo:

• Maja Magdziak kl. 2b

• Dominik Graboś kl. 2a

• Paula Wilczyńska kl. 2a

Wyróżnienia:

• Aleksandra Ciężka kl. 2b

• Lena Kopiel kl. 1a

Uczniowie klas 5 – 8 mogli wziąć udział w konkursie „ZOSTAŃ POLIGLOTĄ”.

Konkurs polegał na przetłumaczeniu wyrazów KSIĄŻKA i BIBLIOTEKA na jak największą ilość języków i zapisanie tych słów własnoręcznie w oryginalnym stylu. Każde tłumaczenie powinno być opatrzone informacją z jakiego języka pochodzi. Konkurs miał na celu: kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania informacji z różnych źródeł i rozwijanie ciekawości świata u uczniów.

Zwycięzcy konkursu:

I miejsce ex aequo:

• Agata Czajkowska kl. 7c

• Antonina Suchecka kl. 7b

II miejsce ex aequo:

• Aleksandra Szymko kl.7b

• Zuzanna Mróz kl.5c

III miejsce ex aequo:

• Zuzanna Wiśniewska kl. 6a

• Marta Burda kl. 7b

Wyróżnienia:

• Paweł Grzeszczuk kl. 7b

• Nikola Czulak kl. 6b

Natomiast uczniowie z oddziału przedszkolnego mogli zaprezentować swoje umiejętności plastyczne tworząc prace na konkurs „Portret Misia”. Konkurs został zorganizowany
w ramach obchodów Święta Pluszowego Misia.

Nagrodzeni uczniowie:

I miejsce ex aequo – Sawicka Lena i Magdalena Konopko

II miejsce ex aequo – Kacper Sidorczuk i Bartłomiej Szymański

III miejsce ex aequo – Emilia Podgórska, Dawid Kornaszewski i Oliwia Makuch

Zwycięzcy wszystkich konkursów otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne nagrody rzeczowe a ich prace zostały wyeksponowane na gazetce w bibliotece szkolnej.