Światowy Dzień Książki w „Klubie Ortograffiti” -2019

W dniu 26.04.2019r. uczniowie klasy 1c Szkoły Podstawowej Nr 1 w Hrubieszowie uczestniczyli w akcji czytelniczej, zorganizowanej z okazji Światowego Dnia Książki.

Zajęcia pt. „Czytanie i rysowanie czyli Dnia Książki świętowanie” zostały zorganizowane
w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Klub Ortograffiti” oraz projektu „Starsi-młodszym”.
Uczennice klasy 5b: Aleksandra Kruk, Zofia Śliwa, Amelia Panasiewicz oraz Dominika Zezula czytały pierwszoklasistom swoje ulubione bajki z dzieciństwa. Zadaniem dzieci było uważne słuchanie, odpowiadanie na pytania do tekstu oraz tworzenie pracy plastycznej ilustrującej bohaterów bajek i baśni. Podczas zajęć uczniowie rozmawiali o swoich ulubionych książkach ze szkolnej biblioteki oraz nauczyli się rymowanki Bratka:
„Zrób sobie przerwę od telewizora, odejdź na dłużej od monitora, bo w bibliotece na Ciebie czeka książka-najlepszy przyjaciel człowieka”. Celem zajęć było promowanie czytelnictwa oraz zachęcanie do samodzielnego czytania. Na zakończenie uczniowie otrzymali naklejki oraz wykonali pamiątkowe zdjęcia ze starszymi koleżankami.

Opiekun „Klubu Ortograffiti”- Marta