MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA

Co roku 5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Jest to święto wszystkich ludzi dobrej woli, którzy bardzo chętnie poświęcają swój czas na prace społeczne oraz dla osób potrzebujących. Ustanowienie tego święta w 1986 roku przez ONZ było wyrazem oficjalnego docenienia pracy wolontariackiej. To też doskonały moment dla samych wolontariuszy, aby podzielili się z innymi swoimi osiągnięciami i realizowanymi inicjatywami zachęcając do współdziałania tych, którzy w jakikolwiek sposób wahają się w dołączeniu do tak szlachetnej inicjatywy.

Obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w naszej szkole, rozpoczęły się od wysłuchała audycji z radiowęzła szkolnego, którą poprowadzili Martyna Wilkom oraz Paweł Gumieniak, życząc wszystkim wolontariuszom spełnienia marzeń, radości, realizacji zamierzonych celów, satysfakcji w życiu osobistym a przede wszystkim tego, aby każdy dobry uczynek, każdy uśmiech i dobre słowo wracało do nich i dawało im siłę.

Kolejnym punktem obchodów było spotkanie członków SKW z menedżerem Hospicjum Santa Galla w Łabuńcach oraz wieloletnią wolontariuszką, na co dzień pracującą w Hospicjum. Prelegenci przybliżyli młodzieży podstawową wiedzę na temat pracy wolontariackiej, rodzaje wolontariatu oraz jak można zostać wolontariuszem opiekuńczym lub akcyjnym. Na koniec zaproszeni goście przedstawili krótki film z wykonywanej pracy przez wolontariuszy w Hospicjum.

Z okazji Waszego święta serdecznie dziękuję za Waszą bezinteresowną działalność oraz życzę dużo zdrowia, szczęścia i radości w życiu. Niech wolontariat będzie źródłem waszej wewnętrznej satysfakcji, a wdzięczność i uśmiech potrzebujących, niech motywuje Was do dalszego działania na polu woluntarystycznym. Dziękuję pani Monice Jakoś-Wór za zaangażowanie i pomoc – Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu Anna Karkuszewska.