Odnowione mogiły żołnierzy – legionistów

18 grudnia, na cmentarzu parafialnym w Hrubieszowie, odbyły się uroczystości odsłonięcia i poświęcenia odnowionych mogił żołnierzy – legionistów poległych w latach 1918 – 1920. Odnowienie grobów zrealizowane zostało w ramach projektu pod nazwą „Remont mogił  żołnierzy – legionistów poległych w 1918 – 1920 roku, pochowanych na cmentarzu grzebalnym w Hrubieszowie”, który uzyskał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Naszą szkołę w tych uroczystościach reprezentowała Pani Dyrektor wraz z Pocztem Sztandarowym.

Kolejnym działaniem realizowanym w ramach projektu były lekcje, które odbywał się na terenie hrubieszowskiego cmentarza. Uczniowie, którzy przygotowali prezentacje multimedialne opowiadali swoim koleżankom i kolegom o wydarzeniach na ziemi hrubieszowskiej w latach 1918-1920.