Klasa 3b na warsztatach chemicznych

15 stycznia uczniowie klasy 3b wzięli udział w warsztatach chemicznych „Być jak Maria Skłodowska – Curie”, które poprowadziła pani Magdalena Słowik. Warsztaty zaplanowała pani Monika Korneluk jako wprowadzenie do lektury „Mania, dziewczyna inna niż wszystkie”, Julity Grodek. Nietypowa lekcja rozpoczęła się od krótkiego filmu dotyczącego Marii Skłodowskiej – Curie, następnie uczniowie zostali zapoznani z zasadami bezpiecznej pracy w laboratorium chemicznym. Po krótkim wstępie wszyscy z wielkim zaangażowaniem przystąpili do wykonywania doświadczeń chemicznych. W czasie zajęć dzieci badały skład powietrza, otrzymały tlen, wodór i dwutlenek węgla. A wszystko to wyczarowaliśmy z drożdży, octu, sody czy wody utlenionej. Na zakończenie uczniowie musieli samodzielnie posprzątać swoje miejsca pracy. Mamy nadzieję, że ta wyjątkowa lekcja pozwoliła dzieciom choć trochę poczuć się jak bohaterka ich lektury.