DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W JEDYNCE

W piątek 25 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Tego dnia nauczyciele języków obcych dołożyli wszelkich starań, aby wskazać uczniom korzyści płynące z nauki języków. Koordynatorami obchodów były Panie Justyna Przybik i Ewa Filipowicz Sidorczuk. Pani Monika Anigacz opracowała bardzo ciekawą audycję, po której wszyscy zapragnęliśmy posługiwać się choć jednym językiem obcym. Zostały także przygotowane plakaty z zadaniami dla uczniów, które zostały wywieszone na drzwiach klasopracowni.
Uczniowie klas 0-3 zaprezentowali swoje talenty recytując wiersze i śpiewając piosenki po angielsku. Natomiast starsi uczniowie mieli nieco trudniejsze zadanie – recytacja łamańca językowego po angielsku lub rosyjsku. Być może nasi uczniowie zostaną w przyszłości poliglotami, ponieważ z zadaniami poradzili sobie doskonale, niektórzy wręcz bez zająknięcia wyrecytowali jakże trudne do wymówienia teksty obcojęzyczne.
Ponadto odbył się konkurs plastyczny przygotowany przez Panią Ewę Filipowicz-Sidorczuk na najpiękniejszą matrioszkę. Po dokonaniu oceny prac, komisja postanowiła przyznać nagrody następującym uczniom:
Kategoria klasy IV
1.Miejsce: Eryk Bobak kl.4c
2. Miejsce: Agata Szymańska kl.4b
3. Miejsce: Lidka Grab kl.4c
Wyróżnienia otrzymali: Tomiło Jakub kl.4c, Kot Gabrysia kl.4b, Słupska Diana kl.4b, Dworak Dawid kl.4b, Maciejczyk Maciej kl.4c, Kański Dawid kl.4c, Kudyk Ewa kl.4c
Kategoria klasy VI
1.Miejsce: Mączka Oliwia kl.6d
2. Miejsce: Bałszan Patrycja kl.6a
Kategoria klasy VII-VIII
1.Miejsce: Zuzanna Wiśniewska kl.7a
2. Miejsce: Kowalski Karol kl.7c
3. Miejsce: Agata Czajkowska kl.8c
Gratulujemy zwycięzcom! Wszyscy zaangażowani uczniowie zostali nagrodzeni ocenami celującymi z języka angielskiego, rosyjskiego i plastyki. Naszym uczniom życzymy dalszych sukcesów językowych i niestrudzenie promujemy naukę języków obcych.