Mikołajki w naszej szkole

6 grudnia, jest od wielu lat dniem, w którym podtrzymujemy w naszej szkole mikołajkową tradycję. Od samego rana po korytarzach i klasach kręcili się uczniowie ubrani na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach. Po długim oczekiwaniu przybył do naszej społeczności Święty Mikołaj (a właściwie trzech: Karol Konopko z kl. 8a, Maciej Rząd z kl. 8c i wyjątkowy Mikołaj dla klasy 5b), w towarzystwie pięknych śnieżynek (Karolina Olszówka, Lidia Grab, Kinga Lizun), które pomagały mu wręczać upominki i słodkości. Dzieci w klasach 0-3 witały go wierszykami i piosenkami. Spotkania przebiegały w bardzo radosnym i świątecznym nastroju.

6 grudnia to magiczna data, bo radosną nadzieją serca nasze oplata”, tymi słowami rozpoczęliśmy w naszej szkole spotkanie z Mikołajem dla klas 0 – 3. Przybycie dostojnego gościa uświetniło bajkowe przedstawienie przygotowane przez uczniów z Małego Samorządu Uczniowskiego. Dzieci śpiewały piosenki, tańczyły, recytowały wiersze i oczywiście odgrywały role. Można więc było zobaczyć Czarownicę, Wilka, Czerwonego Kapturka, Jasia i Małgosię, zaczarowanego Mikołaja oraz Śnieżynki. Ponieważ wszyscy uczniowie byli bardzo grzeczni i potrafili spełnić trzy życzenia Mikołaja, doczekali się słodkich upominków. Serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu na Rzecz Dzieci i Młodzieży „Jestem” za sponsorowanie słodkości.