Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0-zadanie na miesiąc listopad-Samoocena i Prawa Dziecka

W ramach udziału SP Nr 1 w Hrubieszowie w ogólnopolskim programie Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0, w miesiącu listopadzie klasy i zespoły realizowały zadanie certyfikacyjne na temat: „Samoocena i Prawa Dziecka”. Podczas realizacji tego zadania, uczniowie przypomnieli sobie ważne prawa dziecka oraz rozmawiali o tym, co sprawia, że dziecko może wychowywać się w sprzyjającej atmosferze. Młodsze dzieci oglądały filmy i wykonywały prace plastyczne, zaś uczniowie starsi-plakaty i mapy myśli dotyczące podstawowych praw. Uczniowie zostali również poinformowani o istnieniu telefonów zaufania, gdzie dzieci mogą szukać pomocy w przypadku łamania ich praw. Część zespołów klasowych i grup podjęła także temat właściwej samooceny. W szkole zorganizowano imprezy towarzyszące zadaniu listopadowemu takie jak: Tydzień Życzliwości i Empatii oraz Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka i Dzień Pluszowego Misia.
W realizację zadania certyfikacyjnego zaangażowały się następujące klasy i zespoły:
Klasa 1a-wych.p. Katarzyna Sztuk
Klasa 1c-wych.p. Marta Rutkowska
Klasa 2a-wych.p. Renata Paczała
Klasa 3a-wych.p. Małgorzata Serafin
Klasa 3b-wych.p. Monika Korneluk
Klasa 4a-wych.p. Monika Anigacz
Klasa 6b-wych.p. Marta Lackowska
Klasa 7c-wych.p. Anna Lewandowska
Szkolny Klub Mediatora i grupy terapeutyczne-p. Marta Kuczyńska
Już dziś zapraszamy całą społeczność szkolną do włączenia się w realizację zadania na miesiąc grudzień „Dzieci ratują Gwiazdkę”. Wspólnie sprawmy, by te święta były dobrym i życzliwym czasem dla nas samych i dla wszystkich dookoła.