Wycieczka do Sandomierza

3 czerwca uczniowie naszej szkoły udali się na wycieczkę w kierunku Gór Świętokrzyskich. Naszą wyprawę rozpoczęliśmy od zwiedzania Bazyliki Katedralnej w Sandomierzu, następnie udaliśmy się na Rynek, gdzie podziwialiśmy Ratusz, przy którym znajduje się najbardziej rozpoznawalne miejsce w mieście – słynna studnia. Duże wrażenie wywarła na nas oryginalna rzeźba składająca się z  dużej kotwicy z przymocowanym pionowo łańcuchem, który sprawia wrażenie jakby „zakotwiczył niebo”. Po spacerze udaliśmy się słynną Furtą Dominikańską tzw. Uchem Igielnym w kierunku Wąwozu Królowej Jadwigi. Przejście nim było dla nas wspaniałą przygodą, podczas której podziwialiśmy strome ściany sięgające do 10 metrów wysokości. Zbocza wąwozu i jego korona porośnięte są gęsto drzewami i krzewami.

Kolejną niesamowitą przygodą był rejs statkiem po Wiśle. Podczas półgodzinnej wyprawy podziwialiśmy niesamowite widoki – panoramę miasta położonego na skarpie, a także widok na Góry Pieprzowe.

Po pysznym obiedzie i zakupieniu pamiątek, czekała na nas ostatnia atrakcja – wizyta
 w Zbrojowni. Spotkanie z niesamowitym człowiekiem – rycerzem Łukaszem było dla nas oryginalną i bardzo humorystyczną lekcją historii. Chłopcy przymierzali zbroje rycerskie, brali miecz, kuszę, halabardę. Dziewczynki mogły na chwilę poczuć się jak renesansowe
i  barokowe księżniczki.

Zadowoleni i z niesamowitymi wspomnieniami wróciliśmy do Hrubieszowa.