Otwarcie sali gimnastycznej

Dzień 21 kwietnia 2023 był wyjątkowym dniem dla całej społeczności Szkoły Podstawowej NR 1 w Hrubieszowie. Tego dnia odbyło się uroczyste otwarcie nowej sali gimnastycznej  – obiektu marzeń wielu pokoleń uczniów. Na to szczególne święto naszej szkoły przybyła Pani Maryla Symczuk, która reprezentowała wiceprezesa Rady Ministrów pana Jacka Sasina. Gościliśmy również Pana Michała Mulawę Wicemarszałka Województwa Lubelskiego. Na uroczystości otwarcia nie mogło zabraknąć Pani  Marty Majewskiej –  Burmistrza Miasta Hrubieszowa. To Pani Burmistrz odegrała nieocenioną  rolę w dziele powstania sali sportowej.  Gościliśmy także  Panią Monikę Żur Dyrektora Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatury w Zamościu, przedstawicieli Rady Miasta Hrubieszowa, przewodniczących organizacji , rad społecznych, działających  przy Burmistrzu Miasta Hrubieszowa, naczelników, dyrektorów,  kierowników jednostek organizacyjnych podległych Gminie Miejskiej Hrubieszów, przedstawicieli służb mundurowych  oraz wielu innych wspaniałych gości.

Uroczystości rozpoczęły się przed głównym wejściem  do nowej sali.  Przybyłych gości przywitał pan Tomasz Królicki, który poprosił-  księdza proboszcza Parafii Ducha Świętego – Marka Giergiela o poświęcenie nowego obiektu. Odbyło się także uroczyste przecięcie wstęgi.

Główne uroczystości odbyły się już w naszej pięknej, nowej sali. Na początku głos zabrała Pani dyrektor szkoły Edyta Kucharska, która podkreśliła, że imponujący budynek sali sportowej wraz z nowoczesnym zapleczem sanitarnym,  to powód do satysfakcji, ale i dumy. Na taki prezent długo czekaliśmy, ale było warto .

Po Pani dyrektor głos zabrała Pani Burmistrz Marta Majewska oraz zaproszeni goście.

Po części oficjalnej  odbyła się część artystyczna. Rozpoczęliśmy od scenki kabaretowej nawiązującej do początków budowy sali. Następnie  oglądaliśmy pełen gracji taniec z szarfami  w wykonaniu dziewcząt z klasy 8d. W kolejnej części uroczystości nastąpiło przekazanie ognia – symbolu igrzysk olimpijskich. Później oglądaliśmy imponujący taniec do utworu „Skrzypek” w wykonaniu grupy uczniów od klasy pierwszej do ósmej.

Nie mogłoby jednak zabraknąć elementu gry sportowej. I tu mogliśmy liczyć na wsparcie naszych absolwentów, którzy zagrali mecz w mini koszykówkę.

Następnie wszyscy przybyli goście zastali zaproszeni do zwiedzania szkoły oraz rozmów przy poczęstunku.

Uroczystość otwarcia Sali pokazała jak konsekwentne i planowe działanie może przynieść wymierne korzyści dzieciom, młodzieży, szkole i mieszkańcom. Jesteśmy przekonani, że realizacja tej inwestycji spełniła  marzenia dzieci. Każdy obiekt sportowy to inwestycja w naszą przyszłość. Być może będzie pierwszym miejscem treningu przyszłych sportowców.