Tydzień profilaktyki dla chorób zakaźnych

W dniach 12-16.09.2022r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Bolesława Prusa w Hrubieszowie zorganizowano „Tydzień profilaktyki dla chorób zakaźnych” w ramach którego:
-przekazano uczniom, rodzicom i nauczycielom informacje oraz materiały informacyjno-edukacyjne, dotyczące sposobów dbania o zdrowie, w tym zapobiegania chorobom zakaźnym,
-wykonano ekspozycję materiałów edukacyjnych, dotyczących chorób zakaźnych oraz szczepień,
-zachęcono uczniów i nauczycieli do udziału w specjalistycznych konferencjach online,
-zorganizowano zajęcia profilaktyczne, pogadankę z filmem edukacyjnym wśród najmłodszych uczniów szkoły, z udziałem pani Joanny Szymańskiej, pracownika Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Hrubieszowie.
Wszystkie te działania z pewnością przyczynią się do podniesienia świadomości społeczności szkolnej w zakresie dbania o zdrowie własne i swoich bliskich. Miłym wspomnieniem dla uczniów pozostanie spotkanie z panią Joanną Szymańską, podczas którego dzieci przyswajały ważne treści edukacyjne także w formie wspólnej zabawy, poprzez taniec przy piosence profilaktycznej.
Koordynatorzy: pedagodzy szkolni M. Kuczyńska, A. Karkuszewska