Akcja MEN ,,Razem na Święta”

Szkolne Koło Wolontariatu włączyło się w akcję propagowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pod nazwą ,,Razem na Święta”. Celem inicjatywy jest zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych. Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii, tegoroczna edycja akcji miała nieco odmienny charakter.

W dniu 17 grudnia br. wolontariusze wspólnie z opiekunem przygotowywali m.in. dekoracje, kartki, stroiki świąteczne. Wykonane ozdoby świąteczne wolontariusze przekazywali głównie seniorom oraz osobom samotnym z najbliższej okolicy.

Dekoracje świąteczne przygotowywali: Stefania Suchecka, Kacper Kasprzak, Wiktoria Niemczyk, Nicolla Jaworska, Filip Szczepanik, Bartek Trzustkowski, Paweł Gumieniak, Paweł Karkuszewski, Wiktoria Iwon, Oliwia Mączka, Gabriela Frąc, Zuzanna Mróz, Wiktoria Romańczuk, Kaja Kućmierz.

Dziękuję wolontariuszom za zaangażowanie, jest to niezmiernie ważne, abyśmy pamiętali o osobach starszych, samotnych, przyjaciołach w tym szczególnym okresie świątecznym.

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas – wzajemnej życzliwości i radości, dlatego nie pozwólmy, by ktokolwiek czuł się samotny w te święta. Jesteśmy przekonani, że szczególnie w tym okresie wiele osób czeka na nasze wsparcie i zwykłe gesty życzliwości.