PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM DOBROCI DLA ZWIERZĄT

Październik jest wyjątkowym miesiącem dla zwierząt. Wtedy obchodzone są dni z nimi związane: 2 października – Dzień Zwierząt Hodowlanych, 4 października – Światowy Dzień Zwierząt, 25 października – Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt. Dlatego właśnie październik uznawany jest za miesiąc dobroci dla zwierząt.

Pragnęliśmy podkreślić ważność czworonożnych i skrzydlatych istot w przyrodzie oraz w życiu człowieka. Zwrócić uwagę na ponoszoną za nie odpowiedzialność. Zachęcać do dbania o najmniejsze stworzenia i niesienie im pomocy, gdy tego potrzebują. Dlatego panie Paulina Seweryn i Anna Karkuszewska wraz z uczniami ze Szkolnego Koła Wolontariatu przygotowały gazetkę tematyczną z tej okazji.

Z okien korytarza szkolnego spoglądały pyszczki zwierząt od dzikich, przez hodowlane po domowe pupile. Dla uczniów z klas 1-3 oraz dla dzieci z oddziału przedszkolnego panie Justyna Przybik i Paulina Seweryn zorganizowały konkurs plastyczny „Pomagam zwierzętom”. Jego celem było przedstawienie sposobów pomocy zwierzętom, dbania o nie, okazywania im dobroci, uwrażliwienie na potrzeby zwierząt oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności. Dziękujemy wszystkim wychowankom za zaangażowanie i dostarczenie prac konkursowych. Poniżej przedstawiamy wyniki.

Laureaci:

I miejsce – Julia Kiszel z klasy 3b,

II miejsce – Jakub Maciaszek z klasy 3a,

III miejsce – Zuzanna Zawadzka z klasy 3b.

Osoby wyróżnione:

Martyna Balcer z klasy 3b,

Miłosz Brudnowski z klasy 3a,

Karolina Danilczuk z klasy 3a,

Karolina Grzegorczyk z klasy 3a,

Maciej Grzeszczuk z klasy 3b,

Milena Hajkowska z klasy 3a,

Maja Magdziak z kasy 3b,

Zuzanna Peczak z klasy 3a,

Aleksander Ząbek z klasy 3b.