Warsztaty bożonarodzeniowe

Dnia 13 grudnia 2019 r. klasa 7 b wraz z wychowawcą – p. Iloną Winogrodzką uczestniczyła w Muzealno – Plastycznych Warsztatach Bożonarodzeniowych organizowanych w Muzeum im. ks. Stanisława Staszica Hrubieszowie. Młodzież miała okazję dowiedzieć się jak kiedyś w naszym regionie obchodzono Wigilię i Boże Narodzenie. W części warsztatowej uczniowie zobaczyli jakie ozdoby były kiedyś wieszane na choinkę, po czym wykonali samodzielnie dekoracje choinkowe.

Niezwykłą atrakcją naszego pobytu w Muzeum była wizyta Pana Michała Mikulskiego – redaktora z Radia Złote Przeboje w Lublinie, który przeprowadził krótką rozmowę na temat tradycji świątecznych ze wszystkimi uczniami. Była to dla nas ogromna niespodzianka, że mieliśmy okazję udzielić krótkiego wywiadu do radia. Audycja z naszym udziałem będzie transmitowana przed Świętami.

Z oferty warsztatowej muzeum związanej ze świętami Bożego Narodzenia skorzystała także klasa 5 c (wychowawca – p. Bożena Kozielewicz), klasa 7c (wychowawca – p. Marta Lackowska) oraz klasa 8b (wychowawca – p. Anna Lewandowska).