AKCJA CHARYTATYWNA

Szkolne Koło Wolontariatu zachęca wszystkich do włączenia się w akcję charytatywną na rzecz Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Tyszowcach.

Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie jest placówką  stacjonarną, pobytu okresowego (do trzech miesięcy z możliwością przedłużenia) dla 25 osób z terenu województwa lubelskiego. Zapewnia bezpieczne, całodobowe schronienie w sytuacjach zagrażających utratą życia bądź zdrowia. W szczególności osoby które przeżyły głębokie, traumatyczne wydarzenia życiowe związane z przemocą fizyczną, emocjonalną, seksualną i materialną w swoich rodzinach, są w złym stanie psychicznym i nie mogą czasowo przebywać we własnych domach.

Prosimy o wsparcie w postaci między innymi:

• środki czystości (mydła, płyny, chusteczki higieniczne-nawilżane, papier toaletowy, ręcznik kuchenne, szampony itp.),
  • pampersy ( obecnie w ośrodku przebywają małe dzieci),
  • książeczki dla dzieci i starszych,
  • niezniszczone zabawki oraz gry,
  • przedmioty gospodarstwa domowego.

Rzeczy należy dostarczać do pedagoga szkolnego Anny Karkuszewskiej, opiekuna SKW. Dary zbieramy do 22 czerwca br.