Wakacji nadszedł czas…

„Nauka to podróż, która trwa przez całe życie”

Takie słowa towarzyszyły nam dzisiaj podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 2021/2022.

O godzinie 8.00 rozbrzmiał ostatni dzwonek i pani Dyrektor Edyta Kucharska rozpoczęła uroczystość. Pani Dyrektor serdeczni powitała Panią Sekretarz Miasta Monikę Podolak, księdza Marka Giergiela – proboszcza parafii Ducha Świętego, przedstawicieli Rady Rodziców oraz wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców, a przede wszystkim uczniów.

Po przemówieniu Pani Dyrektor nastąpił wzruszający moment dla uczniów klas ósmych. Reprezentanci każdej klasy wraz z wychowawcą wbijali w drzewiec pocztu sztandarowego pamiątkowe gwoździe. Następnie odbyło się przekazanie pocztu w ręce uczniów obecnych klas siódmych.

Zakończenie roku to szczególny czas przede wszystkim dla uczniów kończących szkołę, więc to oni byli dzisiaj najważniejsi. Wychowawcy klas: Pani Arleta Kowalska, Pani Monika Czulak, Pani Małgorzata Szumiata i Pani Aneta Rycerz, wręczali więc swoim uczniom nagrody i świadectwa z wyróżnieniem. Została także przekazana nagroda dla Super Ucznia. W tym roku ten tytuł zdobył Paweł Gumieniak z klasy 8d. Zostały także wręczone nagrody za inne szczególne osiągnięcia oraz statuetki dla naszych najlepszych sportowców. Podziękowania otrzymali także rodzice, którzy angażowali się w życie klasy i szkoły.

Po części oficjalnej uczniowie wybrali się do klas, gdzie otrzymali nagrody i świadectwa. Po spotkaniach w salach lekcyjnych chętni uczniowie mieli okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w pięknych kwiatowych dekoracjach przygotowanych przez Panią Beatę Litwińczuk z kwiaciarni Hrubieszowianki. Fotografie wykonywała Pani Agnieszka Zdun z Foto-Wrzos. Serdecznie dziękujemy Paniom za poświęcony nam czas. Podziękowania składamy także paniom, które przygotowały dekorację na dzisiejsze uroczystości: Pani Ewie Filipowicz Sidorczuk i Pani Arlecie Kowalskiej oraz Panu Arkadiuszowi Mielniczkowi odpowiedzialnemu za oprawę muzyczną i wszystkim tym, którzy przyczynili się do przygotowania zakończenia roku szkolnego 2021/2022.

Przed nami teraz wyczekiwane wakacje. Niech to będzie piękny, dobry, radosny i bezpiecznie spędzony czas.