Relacja z Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy „W hołdzie Prusowi i miastu jego narodzin”

Dnia 27 września w Szkole Podstawowej Nr 1 odbył się konkurs wiedzy o życiu
 i twórczości Bolesława Prusa oraz historii miasta Hrubieszowa. Konkurs pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Hrubieszowa

Celem konkursu było:

• przybliżenie uczniom sylwetki i  twórczości Bolesława Prusa;
  • uświadomienie poczucia dumy z przynależności do małej ojczyzny;
  • rozwijanie zainteresowań czytelniczych, historycznych i architektonicznych;
  • przybliżenie uczniom historii miasta Hrubieszowa, miejsca narodzin pisarza;
  • integracja szkół miejskich.

Konkurs przeprowadzony był w oparciu o publikację Zbigniewa Grochowskiego ,,Bolesławowi Prusowi (1847-1912) w podziękowaniu miasto Hrubieszów’’  w formie testu z zadaniami zamkniętymi i otwartymi na platformie Teams. Podczas testu uczniowie  wykazali się także  znajomością: biografii pisarza,  utworów Katarynka, Kamizelka, Antek, Michałko,  Z legend dawnego Egiptu oraz historii  Hrubieszowa.

Uczestnikami  konkursu byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej  Nr 1, 2, 3  z Hrubieszowa.  Łącznie do konkursu przystąpiło dwunastu uczestników, po czterech reprezentantów z każdej szkoły. Po zakończonych eliminacjach wyłoniono zwycięzców:

I miejsce Klaudia Szkutnik Szkoła Podstawowa nr 3 w Hrubieszowie

II miejsce Marcin Lackowski Szkoła Podstawowa Nr 1 w Hrubieszowie

III miejsce Agata Szymańska Szkoła Podstawowa Nr 1 w Hrubieszowie

Wszyscy uczestnicy otrzymują podziękowania i drobne upominki ufundowane przez Burmistrza Miasta Hrubieszowa. Natomiast nagrody z I-III miejsce dla uczestników konkursu ufundowali sponsorzy w osobach: Sylwester Wosiek Handel Artykułami Przemysłowymi, BHP i PPoż, Andrzej Kalbarczyk Firma Usługowa Dachy .

Nagrody, podziękowania zostaną wręczone w dniu 30 września 2022r. o godzinie 12.00  podczas uroczystości obchodów 175- lecia urodzin Bolesława Prusa w HDK.