#przerwanaczytanie

27 października 2021r. Szkoła Podstawowa Nr 1 im. B. Prusa w Hrubieszowie włączyła się w akcję bicia rekordu w II Międzynarodowej Edycji IV Ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie”. Działanie realizowane jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.
Dzień wcześniej na korytarzach szklonych, świetlicy szkolnej oraz bibliotece przygotowano strefy czytania. Wszyscy uczniowie (i nie tylko) klas 1-8 uczestniczyli w biciu rekordu osób czytających na przerwie. W tym dniu czytało 410 uczniów i 20 dorosłych.
Na każdym piętrze, w każdym niemal szkolnym zakamarku można było zobaczyć osoby wpatrzone w egzemplarze swoich książek. Czytali wszyscy i mali i duzi, młodsi i starsi, a nawet Ci całkiem dorośli.
Akcja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. W szkolnej bibliotece przygotowano strefę czytania. Tam czekały na uczniów i nauczycieli książki ze szkolnej biblioteki oraz wygodne siedziska. Każdy znalazł coś dla siebie. Warto pamiętać, że książka jest najlepszym przyjacielem na radości i smutki… Polecamy!