Edukacja zdrowotna w zakresie prawidłowego żywienia.

W miesiącu kwietniu 2021r., uczniowie klas trzecich i czwartych Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Bolesława Prusa w Hrubieszowie uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych-pokazach, przeprowadzonych przez dietetyka. Zajęcia były wspaniałym uzupełnieniem treści programowych realizowanych przez uczniów w ramach programów profilaktycznych „Nie pal przy mnie, proszę…” oraz „Bieg po zdrowie”. Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z podstawowymi zasadami zdrowego trybu życia, w tym prawidłowego odżywiania się oraz dbania o zdrowie poprzez właściwą ilość snu i aktywności fizycznej. Uczestnicy zajęć bardzo aktywnie włączali się w dyskusję, dotyczącą racjonalnego żywienia oraz poznawali proste przepisy na zdrowe przekąski. Zajęcia przeprowadziła p. Marta Szumiata, specjalizująca się w technologii żywności i żywieniu człowieka, autorka ciekawego bloga o tematyce naukowo – kulinarnej o nazwie: naukanatalerzu.pl.

Zajęcia z zakresu zdrowego odżywiania zostały sfinansowane przez Gminę Miejską Hrubieszów w ramach programu profilaktycznego, koordynowanego przez pedagoga szkolnego, Martę Kuczyńską.