Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji '2020 DZIEŃ DYSLEKSJI #Dyslexiaday-08.10.2020r. Konkurs kaligraficzno-ortograficzno-gramatyczny

W dniu 08.10.2020r.w grupie „0” oraz w klasach I-III odbył się „Konkurs kaligraficzno-ortograficzno-gramatyczny”. Wszyscy uczniowie z klas 0-III wypełnili karty pracy, które były dostosowane do ich wieku, począwszy od szlaczków, po mini-test ortograficzno-gramatyczny. Komisja wnikliwie oceni wszystkie złożone na konkurs prace. Niebawem poznamy zwycięzców tego konkursu.
Dodatkowo, z okazji Dnia Dysleksji #dyslexiaday, odbyła się audycja w szkolnym radiowęźle, której przesłaniem było przybliżenie tematyki dysleksji oraz postaci sławnych dyslektyków. Uczniowie, rodzice i nauczyciele otrzymali materiały szkoleniowe za pośrednictwem wiadomości
w dzienniku elektronicznym.
Kontynuowaliśmy także akcję czytelniczą. Tym razem dziewczęta z kl. IIIa :Ola, Maja i Karolinka odwiedziły uczniów klasy Ib. Był to kolejny dowód na to, że bajka łączy wszystkie dzieci a czytanie przynosi wiele radości:)