Światowy Dzień bez Papierosa

W dniu 30.05.2019r., w Szkole Podstawowej nr 1 w Hrubieszowie zorganizowano apel profilaktyczny z okazji „Światowego Dnia bez Papierosa”.

Uczestnikami spotkania byli uczniowie klasy 3a oraz laureaci konkursu profilaktycznego
z klas: 4a, 4b, 4c, 4d.

Podczas apelu podsumowano informacje edukacyjne, dotyczące szkodliwości palenia papierosów, przedstawiono prezentację multimedialną oraz materiały według realizowanych programów profilaktycznych, przebiegających pod patronatem Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Hrubieszowie takich jak: „Nie pal przy mnie, proszę…” oraz „Bieg po zdrowie”. Uczniowie klasy trzeciej zaprezentowali wiersze profilaktyczne oraz piosenkę promującą zdrowy styl życia. Nagrodzono laureatów konkursów plastycznych.

Laureaci konkursu „Nie pal przy mnie, proszę…”

I miejsce: Wiktor Konopko, kl.3a

II miejsce: Izabela Jankowska, kl. 3a

III miejsca: Oliwia Jonak, kl. 3a, Maja Palczyńska, kl. 3a

Laureaci konkursu „Bieg po zdrowie”

I miejsca: Patrycja Ślązak, kl. 4d, Gabriela Tarnowska, kl. 4a

II miejsca: Martyna Błaszczyńska, kl. 4a, Wiktoria Iwan, kl. 4d

III miejsca: Gabriela Frąc, kl.4d, Daria Lis, kl. 4d

Wyróżnienia: Michał Woźnica, kl. 4a, Stefania Suchecka, kl. 4c, Tomasz Skoczylas, kl. 4d, Aleksandra Piasecka, kl. 4b,Nina Ochyra, kl. 4c oraz Aleksandra Rząd, kl. 4d.

W II półroczu 2018/2019 w klasie 3a oraz w klasach 4a, 4b, 4c, 4d realizowane były zajęcia profilaktyczne według programów profilaktyki anty-tytoniowiej.
Dziękuję wychowawcom: p. Jolancie Podlewskiej (3a), p. Elżbiecie Pochylczuk(4a),
p. Agnieszce Kolano (4b), p. Bożenie Kozielewicz (4c) oraz p. Tomaszowi Królickiemu (4d), za pomoc w organizacji i realizacji zajęć profilaktycznych oraz konkursu plastycznego.

Dziękuję p. Barbarze Mielniczuk za koordynację konkursu w klasach czwartych oraz za przygotowanie dekoracji.

Nagrody konkursowe zostały ufundowane przez Gminę Miejską Hrubieszów w ramach realizacji programu „Profilaktyka na start”,

Szkolny koordynator-Marta Kuczyńska, pedagog szkolny