31 maja 2022r. „Światowy Dzień bez Papierosa”. Podsumowanie programów profilaktycznych oraz rozstrzygnięcie konkursów „Nie pal przy mnie, proszę…” i „Bieg po zdrowie”.

W II półroczu 2021/2022 w Szkole Podstawowej Nr 1 w Hrubieszowie realizowano programy profilaktyczne z zakresu profilaktyki antynikotynowej, przebiegające pod patronatem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Hrubieszowie.
W klasach trzecich realizowany był program „Nie pal przy mnie, proszę…”, zaś czwartoklasiści uczestniczyli w programie „Bieg po zdrowie”. Programy te miały na celu propagowanie zdrowego stylu życia, wdrażanie profilaktyki uzależnień oraz kształtowanie prawidłowych postaw prospołecznych. Realizacja programów zakończyła się konkursami plastycznymi, dedykowanymi ich uczestnikom. W klasach trzecich przeprowadzono konkurs plastyczny pt. „Nie pal przy mnie, proszę…”, zaś w klasach czwartych konkurs „Bieg po zdrowie”. Konkursy zaplanowano w ramach realizacji szkolnego programu „Recepta na zdrowie”, finansowanego przez Gminę Miejską Hrubieszów.
Komisja konkursowa w składzie: p. Dorota Orłowska, p. Ewa Filipowicz-Sidorczuk, p. Sylwia Wojak, p. Ilona Winogrodzka, p. Anna Czernysz, p. Monika Anigacz po ocenie prac konkursowych nagrodziła następujących uczniów:
Konkurs „Nie pal przy mnie, proszę..”
I miejsce: Anastazja Szczur, kl. IIIb
II miejsce: Lena Niźnikowska, kl. IIIc
III miejsce: Wiktoria Hałasa, kl. IIIa
Wyróżnienia:
1. Joanna Kańska, kl. IIIb
2. Larysa Zimon, kl. IIIc
3. Aleksandra Paczos, kl. IIIa
Konkurs „Bieg po zdrowie”
I miejsce: Anna Metyk, kl. IVc
II miejsce: Julia Kiszel, kl. IVb
III miejsce: Aleksandra Pałys, kl. IVa
Wyróżnienia:
1.Anastazja Kuruś, kl. IVc
2.Gabriela Osmańska, kl. IVb
3. Paula Wilczyńska, kl.IVa
Uczniom wręczono dyplomy i nagrody, zakupione z funduszy Gminy Miejskiej Hrubieszów. Dziękuję wychowawcom klas trzecich, Paniom: Renacie Paczała, Jolancie Podlewskiej, Joannie Bartnik oraz wychowawcom klas czwartych, Paniom: Edycie Miller-Wiatrowskiej, Marcie Lackowskiej oraz Monice Jakoś-Wór za pomoc w realizacji programów profilaktycznych. Mamy nadzieję, że realizacja programów „Nie pal przy mnie, proszę…” oraz „Bieg po zdrowie” przyczyni się do podniesienia świadomości dzieci i rodziców na temat szkodliwości palenia papierosów i e-papierosów.

Koordynator programów „Nie pal przy mnie, proszę…” oraz „Bieg po zdrowie” w Szkole Podstawowej Nr 1 w Hrubieszowie-Marta Kuczyńska, pedagog szkolny