RAZEM NA ŚWIĘTA

Szkolne Koło Wolontariatu włączyło się w akcję propagowaną przez Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego pod nazwą ,,Razem na Święta”. Inicjatywa miała na celu zachęcenie uczniów do działań charytatywnych i wsparcia osób potrzebujących w okresie przedświątecznym.

W ramach tej akcji wolontariusze w dniu 20 grudnia br. wspólnie przygotowywali dekoracje oraz stroiki świąteczne, które następnie przekazali osobom starszym i samotnym zamieszkałym na terenie miasta.

Upominki i składane życzenia świąteczne wywołały wśród seniorów zaskoczenie, radość a nawet łzy wzruszenia.

Dziękuję wolontariuszom za zaangażowanie, jest to niezmiernie ważne, abyśmy pamiętali o osobach samotnych w tym szczególnym okresie świątecznym.

Opiekun SKW