„Nie można wyczerpać kreatywności.
Im więcej jej używasz, tym więcej jej masz.”
Maya Angelou

15 września w naszej szkole pierwszy raz świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki – dzień kreatywności i twórczości. W kropkowe obchody włączyły się prawie wszystkie klasy oraz dzieci z grupy świetlicowej.
Uczniowie podczas lekcji słuchali historii o małej Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Vashti to bohaterka książki „Kropka”, która napisał amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds.
Poza tym uczniowie wykonywali różne zadania rozwijające kreatywność oraz świetnie się bawili. Nauczyciele rozmawiali z uczniami o ich umiejętnościach i talentach. W tym dniu można było także zrobić sobie zdjęcie w specjalnie przygotowanej ramce. Wielu uczniów i nauczycieli ubrało się w kropkowe stroje. Na szkolnych korytarzach pojawiły się również dwie gazetki tematyczne oraz motywacyjne cytaty.
Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy za włączenie się w szkolne świętowanie Dnia Kropki. Mamy nadzieję, że to wyjątkowe święto kreatywności na stałe zagości w naszym szkolnym kalendarzu.

Organizatorzy:
Marta Kuczyńska