Świetlicowy Konkurs Recytatorski „Klasyka dla smyka”

10 grudnia 2019r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski dla klas 0-3. Dzieci zaprezentowały wiersze Juliana Tuwima, Jana Brzechwy i Marii Konopnickiej. Mimo, iż utwory wymienionych autorów powstały bardzo dawno, to nadal bawią i uczą dzieci. Jury oceniało: dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie, prawidłową artykulację, dykcję i emisję głosu, odpowiednią interpretację tekstu, ogólny wyraz artystyczny (uzasadniony gest sceniczny, kostium dobrany do tematyki utworu). Mali recytatorzy stanęli na wysokości zadania, przy pomocy rodziców przygotowali przepiękne stroje i odważnie wystąpili przed publicznością. Komisja konkursowa w składzie p. Aneta Rycerz i p. Agnieszka Hałasa przyznała następujące nagrody:

I miejsce – Karolina Danilczuk,

II miejsce – Hanna Sidorczuk i Jakub Bajerczak,

III miejsce – Anna Metyk i Mateusz Kański.

Wyróżnienia otrzymali:

Dawid Kornaszewski, Lena Niźnikowska, Martyna Balcer, Małgorzata Korneluk, Wiktoria Dynkiewicz, Nikola Koszałka i Lena Hołówek.

Konkurs zorganizowały p. Aneta Rycerz i p. Monika Korneluk. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.