Mistrzostwo Polski dla modelarzy z Jedynki

Grupa zawodników z Sekcji Modelarskiej Uczniowskiego Klubu Sportowego „Jedynka” reprezentująca Hrubieszów wraz ze swym opiekunem Panem Leszkiem Kryszczukiem, uczestniczyła w Mistrzostwach Polski Modeli Latających dla Juniorów Młodszych.
Ogólnopolskie zawody modelarskie odbyły się w dniach 18-19 czerwca 2022r. na lotnisku Aeroklubu Gliwickiego w Gliwicach.
Modele S6A – modele rakiet czasowych z taśmą
W zawodach wystartowało ponad 100 zawodników z całej Polski. Okazało się, że w pięciu klasach zdobyliśmy następujące medale: Paweł Gumieniak zajął 2 miejsce i otrzymał tytuł „Wicemistrz Polski” w klasie modeli F1H i 3 miejsce w klasie modeli rakiet. Karol Kowalski w klasie modeli z napędem elektrycznym uplasował się na 3 miejscu i otrzymał tytuł II Wicemistrz Polski, w klasie modeli F1G 3 miejsce zajął Kacper Hołuj, a Mikołaj Poliszuk w klasie modeli F1A/M stanął na najniższym stopniu podium.
Miłym zaskoczeniem dla zawodników i ternara było ogłoszenie wyników drużynowych, na podstawie których sekcja modelarska Uczniowskiego Klubu Sportowego „Jedynka” wygrała Mistrzostwa Polski.
Zawody upłynęły modelarzom w miłej atmosferze sportowego współzawodnictwa i przyjaźni z osobami, które tak jak oni podzielają zamiłowanie do modelarstwa.
Osiągnięty sukces cieszy zarówno zawodników jak i ich opiekuna oraz mobilizuje do dalszej, sumiennej pracy na zajęciach modelarskich, które każdego tygodnia odbywają się w szkolnej modelarni.
Udział w zawodach możliwy był dzięki przychylności i wsparciu Burmistrza Miasta Hrubieszowa Pani Marty Majewskiej oraz Banku Spółdzielczego